יעוץ אסטרטגי

מדוע צריך אסטרטגיה?

אסטרטגיה היא הגורם המשפיע יותר מכל על רמת הצלחתם של ארגונים ושל יחידים. ככל שעולה רמת המורכבות של המציאות וגובר הקושי בהשגת תוצאות, כך נדרש הארגון או היחיד לאסטרטגיה מתוכננת כדי להצליח. עובדת היותם של המשאבים בעולמנו מוגבלים, בשילוב עם מציאות טכנולוגית משתנה, מובילה לצורך גובר והולך בתהליכי תכנון אסטרטגיים לצורך השגת מטרות.

STRATEGY

ממה מורכבת אסטרטגיה?

אסטרטגיה מורכבת מ – 3 רמות. הרמה האסטרטגית שבה מוגדרות המטרות ארוכות הטווח, אותן אנו רוצים להשיג. הרמת הטקטית שמתרגמת את המטרות הללו לפעולות אותן יש לבצע במציאות, ומהרמה האופרטיבית, שהיא רמת היעדים אותם יש להשיג במציאות והיא מגדירה מהן הפעולות שיש לבצע ומתי, על מנת להשיג את המטרות ארוכות הטווח.

מהי אסטרטגיה ארגונית?

אסטרטגיה היא מפת דרכים לניווטו של הארגון במציאות המשתנה והיא עוסקת בשאלות הרלוונטיות להישרדותו ולהצלחתו בטווח הארוך. ארגונים משגשגים באמצעות פיתוח ושימור יתרון תחרותי ואסטרטגיה היא כלי החשיבה המגדיר, מפתח ומשמר את היתרון התחרותי.

מהו יעוץ אסטרטגי?

יעוץ אסטרטגי ארגוני עוסק בתכנון תהליכי שינוי המשפיעים מהותית על הפעילות הארגונית, וכוללים בין היתר הגדרת חזון, יעוד, ערכים, ומטרות לטווח הארוך שמהם נגזרות יעדים להשגה בטווח הקצר ותוכנית ביצוע להשגתם.

לקריאה נוספת בנושא אסטרטגיה עסקית >

אני אתחיל כך: רובי, המון תודה!
לקראת סיום לימודי הדוקטורט בהנדסת חשמל, ולאחר מספר שנות ניסיון בהיי-טק, הגעתי לפרשת דרכים מבחינה מקצועית, ועם לא מעט אפשרויות שעמדו בפניי, הרגשתי שאני זקוק להכוונה. הגעתי לרובי בהמלצת מכר, והתחלנו לעבוד יחד בפגישות שבועיות. כבר בפגישה הראשונה הרגשתי חיבור, הבחנתי באדם חכם, רציני, מקצועי, ומהיר קליטה. בעזרת רובי קיבלתי הזדמנות להביט פנימה אל עצמי, לנתח את אופיי התנהלותי ולבחון כיצד אני נוהג לנצל את כישוריי כדי להצליח. במהלך הפגישות גיבשנו אסטרטגיה ויעדים מהרמה הכללית ועד הרמה הפרקטית יותר, לצורך מימוש החזון שלי שאותו כמובן הגדרנו ושיפרנו אט-אט מפגישה לפגישה. אני סמוך ובטוח שחזוני ימומש!
אני ממליץ בחום, זהו תהליך מהנה, מועיל ומפתח, שללא ספק יכול לסייע לכל אחד ואחת בצמתים החשובים בחיים.

משה אביטל דוקטורנט להנדסת חשמל, אוניברסיטת בר-אילן

כיזם המתמודד בפעם ראשונה עם המורכבות של הקמת מיזם הייטק יצרני הנמצא בשלב המעבר מפיתוח לייצור, והכרוך בלוגיסטיקה ובצורך בתכנון אסטרטגיה ארגונית מוקפדת, היה לי חשוב לבחור ביועץ ניהולי שחווה זאת בעצמו. לשמחתי בחרתי ברובי אשר תורם לי רבות מניסיונו בשטח והבנה בלתי אמצעית איך הדברים עובדים בפועל.

שחר גפני מנכ"ל ומייסד Modix3d מדפסות תלת מימד

כחברת טכנולוגיה המתמודדת עם שוק דינמי ומוצרים מגוונים הדורשים רמת מקצועיות גבוהה, חיפשנו יועץ עסקי אשר יספק לנו כלים ניהוליים, עיסקיים, שיווקים ומכירתיים. היה חשוב לנו למצוא מישהו שיכול להבין במהירות את מורכבות החברה, השוק בו אנו פועלים והאתגרים הגדולים הניצבים בפנינו. כשפגשתי את רובי, היה לי ברור שהוא הגורם שיכול לעזור לנו וכבר מהפגישה הראשונה הוא עזר לי לייצר כלים ניהוליים שסייעו לי להתנהל נכון יותר מול לקוחותינו. התהליך שעברנו עם רובי החדיר רוח חדשה ורעננה לחברה, עודד אותנו לבחון אפיקי חשיבה ופעולה חדשים, הניע אותנו קדימה, אפשר לנו להרחיב את שירותינו ותרם באופן משמעותי להגדלת המכירות

איילת מוכתר מנכ"לית משותפת ובעלים, בטאנט

אל האימון העסקי עם רובי, הגעתי כשאני בשלבים ראשוניים של הקמת עסק חדש באוקספורד אנגליה. רובי ליווה אותי באמצעות פגישה שבועית, בסקייפ, בתהליך בניית העסק והיה שותף בגיבוש היעדים ועיצוב קו השירותים של החברה. הוא סייע לי בגיבוש האסטרטגיה השיווקית, ידע לתת את הדגשים הנכונים ובחן את הדברים מנקודת מבט יצירתית ומקורית. במהלך האימון רובי עזר לי להשתחרר מפחדים וחששות שעיכבו אותי, סייע לי בבניית בסיס יציב לעסק ונתן לי כלים להמשך דרך עצמאית

סמדר יניב מנכ"ל ,Chocolatime, אנגליה

לאחר קריירה של כ 15 שנה כפרופסור בארצות הברית החלטתי לחזור לארץ. החזרה היתה כרוכה בשינויים ואתגרים רבים, הן מההבט המקצועי והן מההבט האישי והמשפחתי. רובי עזר לי רבות בתהליך קבלת ההחלטות, בגיבוש אסטרטגית ההשתלבות המקצועית בישראל, במשא ומתן מול מקומות העבודה בחו"ל ובישראל, בגיבוש היעדים האישיים והמשפחתיים ובמעקב צמוד אחר יישום האסטרטגיה וההשתלבות שלי בארץ. התרשמתי מאד ממומחיותו של רובי בכל הקשור לתמיכה בקבלת החלטות

פרופסור יניב גרינשטיין המרכז הבינתחומי הרצליה